V dubnu má pražská prodejna všechny soboty zavřeno. Přijďte k nám ve všední den.
Zavolejte nám (Po-Pá 9-17, So 9-12)
7. ročník v běhu do Vrchu Vrchlabí- Strážné alias Píďův běh

Petr Holec 16. 05. 2022 Co se kolem nás děje - tipy na akce či zážitky

Druhou květnovou neděli se uskutečnil 7. ročník běhu do vrchu z Vrchlabí na Strážné – Píďův běh. Náročná trať začínající u KD Střelnice, vedoucí Městským parkem na Jankův kopec a končící na náměstí ve Strážném prověřila fyzickou zdatnost všech 69 zúčastněných běžkyň a běžců!

Tento rok nabídl cílový prostor přihlížejícím divákům napínavou podívanou, kde se do posledních metrů přetahovali o první pozici dva borci – Zdeněk Melša a Jaroslav Tlapák. Ten nakonec na Zdeňka (běžícího v barvách Skilauf Teamu) nestačil o pouhých půl vteřiny! Traťový rekord z loňského ročníku překonán sice nebyl, ale čas 33:48.0 je i tak obdivuhodný. Stupně vítězů pak uzavřel František Vágenknecht, který doběhl se ztrátou téměř 50 vteřin.

Z žen si pro první místo s přehledem doběhla Táňa Metelková (Běžecký klub Náchod), která překonala trať dlouhou 6 800 m v čase 37:16.4. Stříbro pak mezi ženami vybojovala Dáša Kynčlová a bronz Dáša Fišerová.

Zvláštní zmínku si zaslouží také ti, co se účastnili doposud všech ročníku tohoto memoáru, a to legendární Blanka Paulů a Stanislav Groh (ten byl zároveň nejstarším nastoupivším borcem).

Vyhlášení výsledků tento rok probíhalo netypicky přímo na Strážném, v místě s krásným výhledem do kraje a na východní část Krkonoš. Vítězové všech 12 věkových kategorií byli za svůj sportovní výkon odměněni hodnotnými cenami, které pro tyto účely věnovala vrchlabská outdoorová prodejna Namche a pivovar Krakonoš.

Děkujeme všem, co se do závodu jakýmkoliv způsobem zapojili – ať už při organizaci, jako závodníci, či jako diváci (jichž bylo podél tratě vidět pěkný počet).